Chopok v Nízkych Tarách

Nízke Tatry

Slovenské hory

Nízke Tatry ponúkajú veľa výnimočných vrchov na Slovensku. Sú najobľúbenejšie a najkrajšie prírodne úkazy na úrovni Vysokých Tatier. Nachádzajú sa tu veľké turistické a rekreačné centrá ako Jasná alebo Demänovská dolina.  Turisti majú na výber jednoduché až náročné turistické trasy podľa vlastnej chute a schopnostiam.

Chopok

Jednoznačne je označený ako najpopulárnejší vrchol Nízkych Tatier. Okolo Chopku sa nachádzajú južné a severné svahy, ktoré slúžia na všetky možné rekreácie od turistov po bežkárov, lyžiarov.  Chopok Vám ponúka nádherne vrchy, čisté potôčky a zelené lesy.  Na vrchole kopca sa nachádza Kamenná chata, ktorá zabezpečuje výhľady na doliny a prírodu. V minulosti bol Chopok bohatou kultúrnou a historickou oblasťou. Lúky a doliny obhospodarovali slovenskí pastieri a valasi.

Kamenná chata Chopok

Moderná horská chata, ktorá sa rozprestiera na vrchole Nízkych Tatier. Chata bola postavená v roku 2004 a zabezpečovala lyžiarske a turistické akcie.  Nachádza sa severne od Demänovskej doline a Liptovského Mikuláša.  Ako sa dostanete na Kamennú chatu? Je veľa možnosti ako sa dostanete na chatu, kde hlavne záleží na ročnom období.

Trasa na Kamennú chatu

Prvá možnosť je pešo pre vášnivých turistov. Začnete z obce Demänovská dolina a trasa vedie cez užasnú prírodu Nízkych Tatier.  Pešia turistika trvá cca 3 hodiny a meria približne 6 kilometrov. Ďalšia možnosť je lanovkou z obce Jasná, ktorá sa nachádza neďaleko Demänovskej doliny. Lanovkou sa viete zaviesť z Jasnej priamo na Chopok.  Najjednoduchší spôsob je jazda vozidlom čo najbližšie ku Kamennej chate a potom pokračovať pešo po turistickom chodníku.  Pred výletom na Kamennú chatu pod Chopkom si vždy skontrolujte aktuálne informácie o počasí. V prípade zlého počasia môžu byť cesty a trasy zatvorené.

Jasná pod Chopkom

Jasná je najznámejšie turistické a lyžiarske stredisko pri Chopku a v Nízkych Tatrách. Jasná neponúka iba lyžiarske a bežecké trate, ale zabezpečuje aj cykloturistiku, bobovú dráhu a zaujímavé adrenalínové športy.

Nízke Tatry a dovolenka