pláž Seitan Limania

Pláž Seitan Limania

Zahraničné moria

Prečo je pláž Seitan Limania tak výnimočná? Na ostrove Kréta je považovaná za jedinečnú z veľa dôvodov. Prvým je jej neuveriteľná scenéria. Pláž sa rozprestiera medzi strmými a skalnatými útesmi, ktoré vytvárajú malebné a pôsobivé prostredie.  Jedinečný grafický tvar ponúka pláži špecifickú krásu a atmosféru. Obľúbená je aj pre svoju čistú a tyrkysovú vodu. Úžasné miesto, kde môžete relaxovať a plávať v krásnom prostredí, čo priťahuje nielen miestnych ľudí, ale aj návštevníkov z celého sveta.  Musíme však upozorniť, že prístup k tejto pláži môže byť náročný. Cesta k pláži vedie po strmých výstupoch a zjazdoch, čo vyžaduje opatrnosť a dobrú fyzickú kondíciu. Aj napriek ťažkému prístupu je pláž Seitan Limania často považovaná za jednu z najkrajších pláží na Kréte a pre svoju jedinečnú atmosféru a scenériu je určite miesto, ktoré stojí za návštevu.

Ako sa dostanete na pláž Seitan Limania?

Pláž sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Kréta v Grécku. Nie je ľahko dostupná, ale môžete sa k nej dostať dopravným prostriedkom alebo autom.  Ak prichádzate autom, môžete sa dostať k pláži z hlavného mesta Kréty, Heraklionu, alebo z iných blízkych miest, ako je napríklad Chania. Z Heraklionu alebo Chanie trvá cesta asi 2 hodiny. Keď dorazíte do oblasti, budete musieť zaparkovať vozidlo na parkovisku a pokračovať peši. Ďalšou možnosťou je využitie verejnej dopravy, ktorá sa nachádza v blízkosti miesta, kde zastavujú autobusy. Musíte vedieť jednu dôležitú vec, že verejná doprava na Kréte nie je spoľahlivá a možno nepríde k blízkosti pláži, kde sa začína peší výstup. Po dosiahnutí miesta určenia, kde je možnosť parkovania autom alebo preprava verejnou dopravou, budete musieť pokračovať pešo. Cesta k pláži môže byť veľmi náročná, ale odmenou je malebná a nádherná pláž.

Výhody pláže Seitan Limania

Pláž Seitan Limania na ostrove Kréta ponúka obrovské množstvo výhod pre turistov ako napríklad:

Tyrkysová voda – známa svojou čistou a tyrkysovou vodou.  Je to pre Vás ideálne miesto na relaxáciu a plávanie v prírodnom prostredí.

Malebná scenéria – jednou z najväčších výhod pláže je jej veľkolepá scenéria.  Nájdete ju medzi skalnatými útesmi, čo ponúka malebné a pôsobivé prostredie.  Jedinečná geografická poloha prináša pláži osobitú krásu a atmosféru.

Málo preplnená – aj keď je pláž populárna medzi návštevníkmi, môže byť menej preplnená ako veľa iných známych pláži na Kréte.  Návštevníkom umožňuje zažiť pokojnú atmosféru. 

Prírodne zákutia – pláž Seitan Limania sa nachádza v prostredí, ktoré zabezpečuje možnosť objavovať okolitú prírodu a vychutnávať si jej krásu.

Možnosť fotografovania – pre milovníkov fotografovania je pláž výborným miestom na zachytávanie úchvatných zážitkov.  Tyrkysová voda a veľkolepé útesy ponúkajú vynikajúce pozadie pre fotky. Všetky výhody robia pláž Seitan Limania obľúbenou destináciou pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú malebné a krásne miesto na oddych a relaxáciu.