rimini 2

Rimini

Zahraničné moria

Talianske mesto Rimini, nachádzajúce sa v regióne Emilia-Romagna, sa do povedomia dostalo pre svoje dlhé piesočnaté pláže, nočný život a pamiatky, ktorých história siaha do obdobia Rímskej ríše. Nie je nič lepšie, ako zažiť Rimini na vlastnej koži. Preto je nemožné krásu tohto mesta zachytiť obyčajnými slovami. Navzdory tomu sa pokúsime Rimini a jeho kultúru aspoň trochu priblížiť, aby ste vedeli, prečo sa pre mnohých stalo destináciou číslo jedna.

Základy Rimini

Základy Rimini vznikli približne 250 rokov pred naším letopočtom a postavili ich niekdajší Rimania. Vztýčili tu veľkolepé monumenty, z ktorých dodnes stoja Augustov oblúk a Tiberiov most. Jedná sa o ikonické symboly Rimini a ich historickú hodnotu podčiarkuje fakt, že ich nájdete vyobrazené na erbe samotného mesta. Augustov oblúk je pozostatkom brány starobylých mestských múrov a zvláštnosťou je, že klenba tohto oblúka je nezvyčajne veľká. Medzi možné dôvody patrí, že v dobe výstavby Augustovho oblúku panovalo obdobie mieru. Neriešili sa preto problémy, ktoré by nastali pri zatváraní brány s tak obrovským a priam nepraktickým oblúkom. Jej účel ostal teda čisto estetický. Ďalšou pamiatkou, ktorá je neodbytnou súčasťou mesta, je hrad Sismondo. Dodnes sa zachovalo iba pôvodne jadro hradu a jeho opevnenie bolo zbúrané. V hrade si môžete prezrieť expozíciu venovanú slávnemu režisérovi Federicovi Fellinimu, ktorého Rimini bolo rodné mesto.

Italy in Miniatura

Nesmieme zabudnúť ani na Italy in Miniatura – zábavný park, v ktorom si užijete mnoho zábavy pri prezeraní si miniatúr talianskych pamiatok. Obzvlášť pútavá je plavba po „zmenšených Benátkach“, kde sa ocitnete v gondole a budete sa plaviť po legendárnom Canal Grande. Okrem iného, pri plavbe sa môžete pokochať aj pohľadom na most Rialto alebo námestie Pizza San Marco. Italy in Miniatura však neponúka iba miniatúry z Talianska. Výstavu tu svedomito dopĺňajú známe budovy európskych miest alebo tu čaká na deti mnoho nápaditých a zábavných atrakcií. Italy in Miniatura je preto vynikajúci spôsob, ako by ste s rodinou mohli stráviť voľný čas. Na záver si povieme o tom, čo preslávilo Rimini najviac – pochopiteľne, keďže ide o prímorské mesto. Piesočnaté pláže, ktorý dĺžka je neuveriteľných 20 kilometrov a bujarý nočný život neďaleko pobrežia, je to, čo vnáša do pobytu v Rimini dokonalú exotiku. Rimini, ktoré nesie prívlastok Slnečná riviéra, patrí k obľúbeným destináciám Jadranu. Niet divu, že sem každoročne zavíta státisíce turistov, len aby si prišli oddýchnuť na pôvabných plážach Jadranskej riviéry.

Dovolenka Rimini pláže