ostrov Pag

Ostrov Pag a Chorvátsko

Zahraničné moria

Dovolenka v Chorvátsku je populárna z veľa dôvodov. Jeden z najdôležitejších faktorov je určite pobrežie Jadranského mora. Ponúka krásne a rôznorodé pláže, tajomné zátoky a útesy. Veľké množstvo ostrovov, kde viete objavovať nové miesta zážitkov.  Chorvátsko má svoju kultúru a históriu.  Mestá majú historické pamiatky a dedičstvo, ktoré lákajú návštevníkov pre zaujímajú starovekú architektúru a pamiatky. Dostupnosť je pre turistov z celej Európy, preto je obľúbená destinácia na dovolenky s rodinami, pármi a jednotlivcami. Možnosťou sú rôzne ubytovania, od jednoduchých apartmánov po luxusné rezorty na prilákanie všetkých typov zákazníkov. Nezabudneme na miestnu kuchyňu, ktorá si zakladá na čerstvých morských plodoch a zelenine. Miestna kuchyňa je lákadlom pre návštevníkov, ktorí chcú ochutnať gastronomické zážitky a miestne jedlá.

Ostrov Pag a skalnaté pobrežie

Populárny Ostrov Pag má veľa dôvodov prečo je výnimočný! Jedinečná krajina a charakteristický vzhľad sa odlišuje od všetkých chorvátskych ostrovov. Ostrov má pekné skalnaté pobrežie s útesmi, zátoky s krištáľovou vodou Jadranského mora.  Lákadlo pre turistov, ktorí majú radi krásne pláže a scenérie.  Kombinácia úžasnej prírody, bohatého kultúrneho života a tradičných remeselných výrobkov, pestrej ponuky robí z ostrova Pag jedinečnú, dovolenkovú destináciu.

Široká škála zážitkov na ostrove Pag

Ostrov Pag má veľké množstvo zážitkov a možnosti pre návštevníkov hlavne pre:

Pekné pláže – ostrov má veľké pláže s jemným pieskom, rozmanité zátoky a skalnaté úseky, ktoré zabezpečujú výber podľa preferencií návštevníkov.

Gastronomické zážitky –  známa tradičná kuchyňa, produkcia syra Paški a čipiek. Miestne reštaurácie ponúkajú miestne špeciality a jedinečné chuťové skúsenosti. Slaný vietor, ktorý prechádza cez ostrov, ovplyvňuje rast trávy a rastlín, ktoré sa konzumujú s kozími a ovčími výrobkami.  Hlavne slávny syr z Paga. Špecifická chuť syra sa stala charakteristickým znakom regiónu a obľúbeným gastronomickým zážitkom pre návštevníkov.

Nočný život – aktívne nočné kluby a scény, reštaurácie a bary, kde zažijete festivaly a hudobné podujatia.

Kultúrne dedičstvo – bohatá história odrážajúca sa na architektúre, kostoloch a historických pamiatkach.  Miestne dedičstvá môžete zažiť v mestách Pag a Novalja.

Aktívny relax – pre milovníkov relaxu a oddychu je veľké množstvo turistiky, športu, cykloturistiky alebo potápanie v Jadranskom mori. Ostrov Pag ponúka krásne prechádzky po pláži alebo plavbu na lodi pre ľudí túžiacich po zábave a dobrodružstve.