Stredozemne more a Sicilia

Stredozemné more

Zahraničné moria

Premýšľate, kde strávite tohtoročné leto? Snažíte sa nájsť lokalitu, ktorá by sa stala vašou vysnenou dovolenkou? Európa má „v rukáve“ hneď niekoľko destinácii, ktoré sa oplatí navštíviť! Stredozemné more a jeho krása sa nedá vyjadriť slovami. Kolíska európskej civilizácie, historické a kultúrne pamiatky alebo piesočnaté pláže presiaknuté exotikou, to všetko vystihuje pôvab Stredozemného mora, no táto lokalita ponúka oveľa viac.

Malorka

Malorka, na ktorú si nedá dopustiť milióny turistov, sa stala vzorom ideálnej dovolenky. Veru, niet sa čoho čudovať. Jej pláž Calo des Moro sa svojou krásou rozhodne netají. Vyskytuje sa v úzkej zátoke obohnanej útesmi a táto krátka pláž poskytuje dovolenkárom možnosť okúpať sa v azúrovom, čistom mori. Na svoje si na Malorke prídu aj milovníci turistiky. Pohorie Serra de Tramuntana s najvyšším vrchom vysokým 1445 metrov, ponúka prechádzku nedotknutou horskou prírodou.

Santorín

Presuňme sa ďalej na východ, kde si posvietime na Grécko. Jeho preslávený ostrov Santorín, ktorý je súčasťou súostrovia Kyklady, je považovaný za jeden z najromantickejších ostrovov. Možno ste kedysi zahliadli fotografiu s výhľadom na more, kde na vysokých útesoch postávajú malebné biele domy s osobitnou architektúrou. To je Santorín v celej svojej kráse. Jeho história sa spája so sopečnou erupciou, ku ktorej došlo okolo 1600 rokov pred Kr. Následky tejto prírodnej katastrofy vidíme dodnes: pláže a útesy Santorína sú pre sopečnú činnosť sfarbené do netradičného čierna. Práve pre svoje vulkanické útesy a pláže sa Santorín stal neodolateľnou destináciou. Ešte jedna zaujímavosť a to je, že výbuch sopky na Santoríne je považovaný za zdroj legendy o Atlantíde.

Cyprus

Nakoniec nahliadneme na Cyprus. Pafos, mesto Cypru na pobreží Stredozemného mora, sa vryje do pamäti svojou kultúrnou a prírodnou hodnotou. Nekončiace sa piesočnaté pláže, ktoré poskytujú potrebnú pohodu a uvoľnenie, sú len špičkou ľadovca. Skutočná krása Pafosa sa ukrýva v jeho historických pamiatkach. Naskytne sa tu príležitosť obzrieť si starodávne hrobky kráľov, Afroditin chrám alebo Dionýzov dom, v ktorom objavíte starodávne farebné mozaiky vykresľujúce boha Dionýza. Podľa legiend, ktoré dodávajú Pafosu na tajuplnej a exotickej atmosfére, bolo mesto rodiskom bohyne Afrodity. Pre niekoho turistika nesmie chýbať na žiadnej dovolenke, a neďaleké pohorie Troodos splní želania každého nadšenca. Vezme vás do idylickej prírody, kde-tu miestami doplnenej starobylými a malebnými kostolmi. Stredozemné more sa pýši svojou krásou a atmosférou, ktorá dokázala uchvátiť dovolenkárov zo všetkých kútov Európy. Nechajte sa zlákať jeho pôvabom aj vy a strávte pod slnečníkom nezabudnuteľné leto!

Stredozemné more dovolenka